Меню

Дератизаційні, дезінфекційні та дезінсекційні заходи. основні вимоги до їх проведення

Дезінфекція по всій україні: чистота і здоров'я всієї родини

Автор: Редакция Ликвидатор Дератизаційні, дезінфекційні та дезінсекційні заходи. основні вимоги до їх проведення

Протиепідемічна боротьба - це комплекс медико-санітарних, організаційних, інженерно-технологічних, ветеринарних, адміністративних, і інших заходів, прийнятих з метою попередження масового розповсюдження мікроорганізмів, що збуджують інфекційні захворювання, і ліквідації їх вогнищ шляхом переривання процесу розвитку епідемії. Найбільш ефективними і, відповідно, поширеними шляхами запобігання виникненню епідемії є дератизаційні, дезінфекційні та дезінсекційні заходи. Їх застосовують не тільки при боротьбі з існуючою проблемою, але, також, в профілактичних цілях на об'єктах з підвищеним епідемічним ризиком.

Інфекційними хворобами називають ті погіршення стану здоров'я людини, які викликані живими збудниками, а саме: вірусами, рикетсіями, грибками, кліщами, бактеріями, найпростішими, гельмінтами та іншими патогенними паразитами. Крім того, інфекційна хвороба може бути порушена продуктами життєдіяльності цих мікроорганізмів або патогенними білками (пріонами). Інфекційні захворювання передаються від заражених людей до здорових, що при відсутності епідеміологічного контролю призводить до масового поширення.

Згідно з чинною законодавчою системою України власники об'єктів господарювання (та установ охорони закладів в тому числі), зобов'язані створювати умови для повного дотримання вимог безпеки. Під цими вимогами маються на увазі розроблені міністерством охорони здоров'я критерії, правила, регламенти і санітарно-епідеміологічні нормативи. Розробка, впровадження та ведення контролю сумлінності дотримання даних вимог також знаходиться в компетенції професійної медицини.

Проведення робіт по боротьбі з поширенням інфекції включає в себе зберігання, транспортування, фінансування, розфасовку, а також, безпосереднє застосування відповідних засобів, а також, приготування з них приманок і робочих складів.

Під дезінфекційними роботами мається на увазі комплекс заходів протиепідемічного та санітарно-гігієнічного характеру, що проводяться для очищення від шкідливих мікроорганізмів приміщень, а також, що знаходиться в меблі, білизни, іграшок, посуду і обладнання. Крім того, обробляються вироби медичного призначення, а також, технологічне і санітарне обладнання. Такі роботи проводяться в установах охорони і навчальних закладах, на об'єктах комунального характеру, в транспортних засобах, а також, на підприємствах, що належать до переробної, косметичної, харчової та фармацевтичної промисловості.

Роботи по боротьбі з шкідливими комахами включають в себе комплекс заходів протиепідемічного, інженерно-технологічного та санітарно-гігієнічного характеру зі знищення членистоногих (кліщів, комарів і так далі) в будівлях населених пунктів, транспортних засобах і навколишньому середовищу.

Під дератизаційними роботами мається на увазі комплекс заходів протиепідемічного, інженерно-технологічного та санітарно-гігієнічного, характеру, орієнтованих на знищення і захист від гризунів-шкідників в житлових приміщеннях, транспорті і навколишньому середовищу. В першу чергу це стосується рознощиків шкідливих мікроорганізмів.

Замовити послугу

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Приміщення, в яких проводиться обробка засобів, призначених для проведення заходів, орієнтованих на знищення вогнищ інфекції, а також, комах і гризунів, які є переносниками шкідливих організмів, облаштовуються за правилами, передбаченими діючою законодавчою системою. Вони повинні бути обладнані відповідними вентиляційними системами згідно з державними стандартами. Крім того, на таких об'єктах необхідна спеціальна система опалення та кондиціонування. Для цього також існують певні державні стандарти. Установка технологічного устаткування здійснюється згідно з загальносоюзним нормам технічного проектування.

Лабораторне обладнання, апаратура та прилади, призначені для роботи із засобами по боротьбі і профілактиці поширення інфекційних захворювань повинні працювати на підставі технічних паспортів. Крім того, для них обов'язковий регулярний технічний огляд і атестація. Якщо мова йде про вимірювальної техніки - для неї обов'язкове своєчасна перевірка.

Співробітники, які безпосередньо виконують протиепідеміологічну обробку, в обов'язковому порядку забезпечуються засобами особистого захисту, а саме: спеціальним одягом і взуттям, захисними окулярами, гумовими рукавицями. Також при необхідності співробітникам видаються респіратори, протигази і спеціальні захисні мазі.

Для всіх сторонніх осіб приміщення, в яких виготовляються і зберігаються робочі розчини і приманки, повинні бути закритими. Крім того, забороняється використовувати такі приміщення як прохідних для співробітників, які не працюють в них.

Якщо виробниче обладнання або ділянки технологічного трубопроводу, температура яких перевищує позначку в 45 градусів, знаходяться в зоні безпосереднього виготовлення і експлуатації дезінфікуючих та отруйних засобів, для них обов'язкове теплоізоляція.

Заборонено розташовувати кімнати прийому їжі і відпочинку співробітників в безпосередній близькості з виробничими цехами. Крім того, не допускається суміщення зі складськими та виробничими приміщеннями туалетів.

Віварії (кімнати, призначені для утримання домашніх тварин) в обов'язковому порядку ізолюються від будь-яких інших приміщень. Згідно з міжнародними нормативами для них передбачається окремий вхід і власна система обробки повітря.

Суб'єкти господарювання (і організації охорони установи в тому числі), які проводять дератизаційні, дезінсекційних та дезінфекційні заходи, в обов'язковому порядку повинні мати спеціально облаштовані складські приміщення з передбаченими в них вантажно-розвантажувальними механізмами для забезпечення можливості автоматичного завантаження та розвантаження робочих засобів і приманок.

Згідно з державними стандартами, сипучі засоби належить зберігати в закритих, ізольованих від сторонніх осіб, приміщеннях. Для цього повинна використовуватися тара виробника. Подача таких матеріалів, а також, їх розвантаження, не повинна здійснюватися вручну. Для цього використовується спеціальний механізм.

Ємності, в яких зберігаються небезпечні для навколишнього середовища і здоров'я людини рідкі речовини і зріджені гази, за своїм обсягом повинні бути більше, ніж транспортна тара. Заповнення таких ємностей здійснюється з використанням методів, що виключають контакт шкідливих речовин з шкірою персоналу і потрапляння їх у навколишнє середовище. Крім того, згідно з державними стандартами, тара для зберігання таких концентратів повинна бути оснащена пристроями, для вимірювання рівня.

У приміщеннях, що служать для зберігання дезінсекційних, дезінфекційних і дератизаційних засобів встановлюється необхідна кількість піддонів, шаф і стелажів. За рахунок цього забезпечується впорядковане зберігання матеріалів. Стелажі встановлюються з урахуванням певних нормативів. Засоби, розташовані в них повинні знаходитися біля стіни (відстань від стіни - не менше 60-70 см), під стелею (відстань від стелі - не менше 50 см) або на підлозі (відстань від підлоги - не менше 25 см). Крім того, дистанція між стелажами не повинна бути менше 75 сантиметрів.

У кожному приміщенні, використовуваному для зберігання засобів, що призначаються для проведення робіт по усуненню вогнищ інфекції і знищення переносників шкідливих мікроорганізмів, в обов'язковому порядку встановлюються гігрометри і термометри. Їх закріплюють на внутрішніх стінах складу, на висоті 150-170 см. Розміщувати термометри та гігрометри поблизу с нагрівальними приладами забороняється. У кожному складському приміщенні щодня знімаються показання температури і відносної вологості і вносяться в журнал обліку.

Приміщення, в яких зберігаються вогненебезпечні та легкозаймисті засоби, зводяться з матеріалів, які мають підвищену вогнетривкість. Обов'язковою вимогою для таких будівель є забезпечення захисту від прямих променів сонця, підземних течій і атмосферних опадів. Крім того, не допускається поєднання таких складів з іншими складськими приміщеннями. Згідно з державними стандартами, для них забезпечується повна ізольованість від житлових приміщень. Ще одною обов'язковою вимогою для таких сховищ є наявність пожежної сигналізації.

Якщо приміщення, що відповідає всім перерахованим вимогам, відсутнє, дозволяється зберігання легкозаймистих речовин в, будівлях, побудованих з вогнетривкого матеріалу, або в приміщеннях, розділених на секції. При цьому в обов'язковому порядку забезпечується ізоляція приміщень. Для цього використовуються стіни з вогнетривких матеріалів, що відповідають нормативам техніки пожежної безпеки. Крім усього іншого, для таких приміщень обов'язкова вентиляція.

Згідно техніці безпеки, зберігання легкозаймистих речовин в безпосередній близькості від джерел тепла і відкритого вогню категорично забороняється.

Згідно з вимогами ДСП (державних санітарних правил), в обов'язковому порядку ведеться контроль викидів в навколишнє середовище небезпечних для флори і фауни, що входять до складу засобів, які використовуються для проведення дезінсекційних, дезінфекційних і дератизаційних робіт.

Для запобігання забруднення ґрунту відходами побутового та промислового характеру, в яких містяться залишки компонентів засобів, що використовуються при проведенні дератизаційних, дезінфекційних і дезінсекційних заходів, приймаються позначки, прописані в пунктах СанПіН.

Замовити послугу

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ ДО СПІВРОБІТНИКІВ

У штаті суб'єктів господарювання, що займаються проведенням заходів, спрямованих на усунення вогнищ інфекції, а також, винищення переносників шкідливих мікроорганізмів, для повноцінного забезпечення їх комплексності має офіційно числитися не менше двох співробітників зі спеціальною освітою.

У кожного з цих співробітників повинен бути:

а) Диплом державного замовлення, який свідчить про отримання співробітником вищої або середньої медичної освіти.

б) Документ, що свідчить про присвоєння співробітнику ступеня лікаря-фахівця;

в) Посвідчення, що свідчить про присвоєння працівникові кваліфікації відповідного ступеня (при наявності);

Свідоцтва та сертифікати видаються в порядку, передбаченому положеннями, затвердженими міністерством охорони здоров'я України.

Правом займати посаду завідувача або заступника керівника відділу можуть бути наділені лише ті особи, які мають вищу освіту, і документ, який свідчить про успішне проходження курсу підготовки за фахом Лікаря-дезінфекціоніста.

Спеціаліст, що навчався у вищому або середньому навчальному закладі іноземної держави, може бути допущений до участі в професійній діяльності на території України в порядку, встановленому розпорядженням міністерства охорони здоров'я України.

Фахівці, які не мають трьох років стажу роботи на посаді, яка відповідає спеціальності, зазначеної в дипломі, отримують можливість бути допущеними на пост лікаря-дезінфекціоніста лише після вдалого закінчення курсу перепідготовки.

Вимоги до співробітників суб'єктів господарювання, які займаються безпосереднім здійсненням заходів, спрямованих на боротьбу з вогнищами інфекції, а також, ліквідацію гризунів і комах, що переносять шкідливі живі тіла:

• Проходження підготовки на курсах з проведення дезінфекційних робіт;

• Неухильне дотримання нормативів техніки безпеки і особистої гігієни.

• Проходження попереднього медичного обстеження під час оформлення на роботу. Надалі кожен співробітник зобов'язаний проходити медичне обстеження регулярно.

Суб'єкт господарювання зобов'язаний мати ретельно розроблені і затверджені відповідним органом посадові інструкції для всіх фахівців, безпосередньо пов'язаних з проведенням дератизаційних, дезінфекційних і дезінсекційних заходів, в яких перераховані основні функції, необхідні професійні знання, межі компетенції та інші робочі моменти.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт