Меню

Як позбутися від кліщів на дачній ділянці

Як позбутися від кліщів на дачній ділянці: способи боротьби з кліщами від служби дезінфекції Licvidator

Автор: Редакция Ликвидатор Як позбутися від кліщів на дачній ділянці

Кліщі — давня проблема всіх дачників, та й просто любителів провести час на природі. Мало того, що ці комахи харчуються кров'ю і викликають алергічну реакцію відразу ж після укусу, вони також є переносниками небезпечних інфекцій, які можуть призвести до розвитку хвороби Лайма, тифу і бореліозу. Найстрашніший прояв такої інфекції — енцефаліт, який без надання професійної медичної допомоги може закінчитися летальним наслідком.

Як виявити кліщів?

Для того, щоб знайти кліща на своїй ділянці, можна використовувати кілька способів.

Перший з них знайомий багатьом: після того, як спітніли, треба обтертися рушником і покласти його на найближчі зарості високої трави. Якщо через пару хвилин ви акуратно знімите рушник і виявите кліщів

 — прийшов час обробляти ділянку, так як ці комахи можуть одинично жити в траві, навіть якщо цей спосіб перевірки не спрацював, і рушник залишився чистим.

Окрім цього, кліщі часто виповзають на землю при невеликій плюсовій температурі, а до цього вони ховаються у ґрунті. Як тільки починає теплішати, беріться за очистку ділянки від старого листя і сміття — саме туди на перший час вилазять паразити, поки остаточно не настане зручна для активної життєдіяльності погода.

Замовити послугу

Як позбутися від кліщів на ділянці?

Для першого способу використовується звичайна газонокосарка. Тут можна вбити відразу двох зайців:

  • привести в лад газон;
  • відібрати у кліщів їх улюблену високу траву, тим самим знизивши ймовірність отримання укусу.

Регулярне скошування трави — це гарна можливість знизити кількість кліщів на ділянці, паралельно наводячи красу на ньому і попереджаючи появу інших шкідників, що живуть у траві.

Ще один вид дачних робіт, який може різко зменшити популяцію кліщів на ділянці — обрізка дерев. Не випадково ці паразити люблять ліси — їм подобається тінь, легка прохолода і достатня вологість. Тому сезонна обрізка дерев дуже добре впорається з попередженням появи кліщів на ділянці.

А якщо ваша дача або будинок все ж розташовані в безпосередній близькості до лісу, захиститися від цих комах можна й іншим способом, створивши фізичну перешкоду для них у вигляді широких смуг щебеню або тирси між лісом і вашою ділянкою.

Ще один проблемний варіант появи кліщів — паразитування на тваринах. Це трапляється як з домашніми, так і з дикими особинами, але якщо за домашніми є постійний контроль і спостереження за їх станом, то дикі кролики, собаки або коти несуть куди більше проблем. Щоб захиститися від них, буде досить надійного паркану. Зовсім не обов'язково ставити новий — досить буде полагодити старий, закривши в ньому всі можливі шляхи проникнення пухнастих сусідів. А домашніх вихованців у такому випадку краще і зовсім не випускати з ділянки.

Деякі народні засоби також мають певну ефективність у боротьбі з цими паразитами. Наприклад, кліщі дуже не люблять запах полину, лаванди, м'яти та базиліка. Висушені трави можна використовувати, як гарний відлякувач кліщів. Приємним доповненням буде зникнення мишей — їм теж ці запахи не дуже подобаються.

Ще кліщі дуже бояться часнику. Один народний засіб до сих пір використовується багатьма дачниками: чотири зубчики часнику змішуються зі столовою ложкою олії лаванди або ялівцю, через добу проціджують з додаванням чайної ложки звичайного рідкого мила і двох склянок води. Такий розчин можна заливати в обприскувач і обробляти їм газон. За тиждень щоденної обробки кліщі зникнуть, а перевірити їх наявність можна вже описаним тут способом з рушником.

Використання спеціальних хімічних препаратів — піретроїдів — гарний спосіб знищення кліщів на дачній ділянці. Для цього можна використовувати як синтетичні, так і натуральні піретроїди. Ці препарати безпечні для ґрунту, більшості ссавців тварин і людини, а ось на кліщів і деяких інших комах вони діють вкрай згубно, позбавляючи їх можливості приносити вам подальші незручності

Такі кошти можна було б назвати повністю безпечними для всіх, але для бджіл та інших обпилюючих комах вони токсичні, що не дуже добре підходить для використання на ділянці з великою кількістю квітів і плодових дерев, які навесні якраз починають розпускати бутони. Крім того, подібні з'єднання вкрай токсичні для котів, тому використовувати їх на ділянці з цими пушистиками заборонено.

Найкраще обробку піретроїдами проводити на невеликих територіях на зразок доріжки або дитячого майданчика. Для великих територій ці препарати краще не використовувати. Хорошою стратегією буде поетапно обробляти великі площі невеликими ділянками, щоб мінімізувати збиток корисних комах.

Цікавий факт: діюча речовина цих препаратів — піретрин — міститься у звичайній ромашці. Це одна з причин, чому на клумбах із великою кількістю ромашок рідко можна зустріти кліщів. Рідко — тому що натуральний піретрин трохи слабше у своїй дії, ніж синтетичний.

Також для знищення кліщів та інших шкідливих комах використовується інсектицидний засіб Доброхім. Його часто використовують у комунальній сфері, у закладах громадського харчування, виховних та навчальних закладах, а також в організаціях охорони здоров'я. Використання цього препарату вважається останнім етапом складного процесу дезінфекції.

Доброхім має водну основу. Його діюча речовина — малатіон, який ефективний не тільки проти кліщів, але і проти деяких інших комах. Цей інсектицидний склад вважається умовно безпечним для тварин, тому його активно використовують як професіонали, які беруть участь у дезінсекції, так і власники дачних ділянок.

Часто використовується водна емульсія Таран — вона добре підходить для активного знищення кліщів у природному середовищі існування. Цим її використання не обмежується, адже такий препарат можна використовувати і в приміщеннях — у тому числі в місцях громадського харчування, лікувальних закладах, школах і дитячих садках. Головна перевага цього засобу — тривала ефективність: діюча речовина зетаціперметрін залишається активною на найближчі пару місяців після першої обробки.

Використання деяких хімічних засобів дозволяє безпечно боротися з кліщами, але абсолютно безпечних з'єднань не існує. Із цієї причини куди краще буде запобігти активне розмноження кліщів на ділянці, ніж довго з ними боротися.

Профілактика появи шкідників

Перша міра, спрямована на запобігання появи личинок кліща — прибирання ділянки. Це включає в себе знищення старого листя, гілок, а також стрижку газону. Ще не буде зайвим провести активну боротьбу з гризунами — саме вони переносять личинок, з яких потім з'являються кліщі. З цієї причини дератизація теж повинна бути включена в комплекс профілактичних заходів.

Замовити послугу

У цілому, боротьбу з кліщами краще довірити фахівцям з дезінсекції. По-перше, тільки професіонал зможе вирахувати потрібні обсяги та концентрацію активної речовини для знищення паразита. Крім того, вибір на користь послуг професіоналів позбавить вас клопоту й убезпечить ваше перебування на дачі на довгий час. Спеціаліст-дезінсектор компанії Ліквідатор забезпечить довгострокове зникнення кліщів з гарантією.

Після професійної обробки проти кліщів у будинок або на ділянку можна повернутися вже через кілька годин. Робота з обприскувачем проходить швидко, ефективно і недорого.


Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт