Меню

Лусочниця

Вся інформація про чешуйніци - як боротися з чешуйніци і чому від них треба позбавлятися? • Все про чешуйніци

Лусочниця

Лусочниця

Що являє собою лусочниця?

Звичайна лусочниця — це комаха, широко поширена в місцях проживання людини, її ще називають щетинохвосткою. Харчується вона продуктами, які містять крохмалі та цукор. Мешкає у темних та вологих місцях – перевага в кухні та санвузлах біля водопровідних труб.

Її личинки проходять процес розвитку протягом 3 років, весь цей час поїдають книги, клей на шпалерах, і засмічують залишками життєдіяльності одяг, продукти – іншої, більш відчутної шкоди, людині комахи не завдають.

Що важливо, лусочниці дуже швидко розмножуються. За 1 раз самка відкладає близько 20 яєць, які поступово вилуплюються протягом кількох днів. Крім того, у лусочниць немає окремого шлюбного сезону, вони здатні спарюватись і розмножуватися незалежно від пори року.

Зовнішньо комаха виглядає максимально неприємно - тільце лусочниці відливає зеленим, жовтим, сріблястим кольором або може бути абсолютно прозорим. Забарвлення комахи та її розмір залежить від виду, до якого воно належить – найчастіше воно не перевищує в довжину 1 см. Дуже люблять лусочниці тепло та температуру навколишнього середовища на рівні 25-30 градусів. Сильно чутлива лусночниця до світла, тому по приміщенню вона пересувається ввечері та вночі короткими перебіжками. Якщо вона потрапила вам на очі, то це означає, що ви застали її зненацька – зазвичай лусочниці ретельно ховаються від людини.

Чи небезпечні лусочки для вашого здоров'я? Хоча зовні комахи максимально неприємні, завдати вам шкоди вони не можуть. Навіть навпаки, лусочниці корисні, адже вони харчуються пиловими кліщами та пліснявою, яка є більш небезпечною для людини. Також харчуються волоссям та іншими мертвими комахами, що мешкають у квартирах і будинках.

Найменше порушення мікроклімату в санвузлі, квартирі чи будинку може призвести до появи лусочниці. Якщо у ванній кімнаті постійно волого, а система кондиціювання повітря погано працює, комаха стане постійним сусідом.

Спровокувати появу в будинку лусочниці набагато простіше, ніж потім вивести. Особливо страждають від її поширення мешканці дач, де в холодну пору року сиро та волого. В таких умовах у будинку заведуть не тільки вони, а й павуки, сороконіжки, мокриці.

Лусочниця здатна виживати в будь-яких умовах. Невеликі розміри, довгаста форма тільця з великою кількістю ніжок забезпечує шкіднику швидке пересування по кімнатах. Лусочниця здатна пролізти до мети через будь-яку щілину. Особливо вона любить їсти папір та продукти рослинного походження, у складі яких містяться полісахариди та крохмаль.

Якщо у ванній кімнаті, кухні чи туалеті видно лусочницю, починайте з нею боротися. Чим раніше ви почнете, тим швидше позбавитеся комах.

Улюблені місця проживання лусочниці

У будинок комахи потрапляють через відкриті вікна, тріщини у підлозі та стінах, вентиляційні отвори. Вони вільно переміщаються завдяки компактним розмірам і люблять жити там, де завжди тепло та можна щось з'їсти.

Впіймати її вдень дуже складно – лусочниця ляклива і постійно намагається втекти від сторонніх очей. Ця комаха небайдужа до будь-якої їжі, а особливо до тієї, що містить у складі цукор. Йдеться про:

  • синтетичні матеріали, що використовуються для обробки житла – клеї, шпалери, штукатурка, шпаклівка;
  • залишки їжі – хлібні крихти овочів, борошно, крохмалю та цукор;
  • одяг, предмети побуту, виготовлені зі шкіри, вовни, паперу.

Зовнішньо комаха виглядає неприємно. Її тіло може відливати зеленуватим, жовтим, сріблястим кольором або повністю прозорим. Колір залежить від виду, до якого належить лусочниця.

Якщо в будинку постійно вологе повітря, комахи почнуть активніше розмножуватися. У майбутньому це погіршить санітарно-гігієнічну атмосферу. Крім того, комаха здатна вижити й при низькій температурі (+5 градусів), впадаючи в анабіоз від 9 до 12 місяців. Оптимальна температура для комфортного проживання 22 – 27 градусів.

Небезпека лусочниці для людини, її житла та промислових об'єктів

На відміну від інших синантропних шкідників, лусочниці не переносять інфекційні захворювання. Вони не кусаються і не завдають шкоди домашнім тваринам. Головна проблема - псування продуктів та майна.

Голодні лусочниці активно псують сипучі продукти. Спочатку масштабу лиха не видно, але поступово їжа стає непридатною для вживання. Позбутися зіпсованих лусками продуктів потрібно відразу, хоч їх вживання в їжу і не завдасть шкоди здоров'ю.

Окрім їжі, від атак лусочниці страждає і саме житло. Вони активно з'їдають предмети дизайну, шпалери, залишають на них плями та невеликі отвори. Там же відкладають яйця та поширюють екскременти. Особливо страждають від них стоси з журналами, газетами, бібліотеки та музейні установи.

Найменше недотримання режиму температури та вологості провокує появу комах, що несе небезпеку для раритетних видань та об'єктів історичної пам'яті.

Промислові, будівельні та продуктові склади також стають місцем проживання комах. Тут їх вивести набагато складніше, адже не всі методи хімічної обробки підходять для приміщень, де є їжа. Для обробки промислового об'єкту ми рекомендуємо скористатися послугами спеціалістів. Дезінсектор визначить місця гніздування комах та підбере метод дезінсекції у відповідність до типу підприємства. Дезінсектор за 1 – 2 процедури усуне комах кількох типів: тарганів, мокриць, клопів та інших.

Які методи допоможуть позбутися лусочниці?

Впоратися з комахою набагато простіше, ніж із переносниками небезпечних захворювань. Щоб усунути яйця та дорослі особини, наші дезінсектори рекомендують:

  • засоби для чищення санвузлів на основі хлору;
  • розчин мідного купоросу;
  • аерозолі на основі інсектицидів;
  • мити підлогу розчином оцту;
  • використовувати магазинні пастки для комах;
  • приготувати розчин кедрового дерева, він відлякує шкідників. Для цього змішується 500 мл води та 15 крапель олії, потім необхідно протерти розчином усі поверхні.
  • звернути увагу на спосіб зберігання харчових продуктів, важливо, щоб вони були щільно упаковані й у комах не було доступу до них;
  • закрити всі щілини в будинку.

Для досягнення бажаного ефекту необхідно підтримувати оптимальну вологість повітря. Вона має перевищувати 40-60%, інакше шкідники з'являться знову. Комфортний рівень вологості для лусочниці 75%.

Регулярне проведення генерального прибирання ванної кімнати з засобами для чищення, відсутність мотлоху в кутах, провітрювання позбавить вас необхідності постійно боротися з комахами. Для висушування повітря можна періодично використовувати електричний камін або конвекторний обігрівач.

Якщо лусочниць у квартирі не так багато, ви впораєтеся з ними самостійно. Якщо ж підручні засоби не забезпечують належного ефекту, зверніться до професійних дезінсекторів. Вони позбавлять вас від сусідства з лусочницею з першого разу.

Вдячні за ваш відгук.

Рекомендуємо почитати про інших шкідників

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт